BIOKOMINEK jako alternatywa dla tradycyjnego kominka.

BIOKOMINEK jako alternatywa dla tradycyjnego kominka.

Biokominek jest idealnym rozwiązaniem dla osób które nie mogą posiadać w swoim domu, mieszkaniu prawdziwego, tradycyjnego kominka.

Istnieją dwa rodzaje biokominków – wiszące i wolnostojące. Te pierwsze mogą być idealną alternatywą dla kominka tradycyjnego, gdyż zamontowane na ścianie lub w wykonanej do tego celu wnęce, dają bardzo realistyczne wrażenie ognia. Spełniają one głównie formę dekoracyjną i estetyczną, gdyż wrażenie ciepła jest tylko delikatnie odczuwalne, jednak nie na tyle mocne by można było ogrzać nim pomieszczenie. Natomiast biokominek wolnostojący może stać piękną ozdobą naszych stołów, komód czy też tarasów. Nadają one oryginalny, designerski wygląd pomieszczeniom.

Biokominki inaczej są nazywane kominkami dekoracyjnymi, gdyż w przeciwieństwie do tradycyjnego kominka nie są w stanie uzyskać dużej wydajności mocy grzewczej. Ogień w takim biokominku powstaje podczas spalania biopaliwa etylowego. Pozwala to uzyskać realne wrażenie ognia bez wydzielania dymu, sadzy czy popiołu. Ciepło wydzielane przez taki biokominek na pewno nie pozwoli nam ogrzać pomieszczenia, jednakże daje ono lekkie uczucie ciepła osobie, która się przy nim znajduje.

Palenie w biokominku biopaliwem pozwala na cieszenie się obrazem ognia praktycznie bez brudu i konieczności sprzątania popiołu, a co najistotniejsze bez potrzeby budowania instalacji kominowej (jest to wręcz niemożliwe w przypadku mieszkań np. w bloku). Dzięki ich stosunkowo niewielkiemu rozmiarowi możliwe jest przenoszenie biokominka z pomieszczenia do pomieszczenia, do użytku zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Biokominki są zatem idealnym pomysłem na nadanie wnętrzu nowoczesnego wyglądu. Są bardzo wygodnym rozwiązaniem, które potrafi „cieszyć oko”. Są nowością na polskim rynku, jednak coraz pojawiają się one w coraz to nowych miejscach i ich dystrybucja staje się coraz większa, a chętnych klientów na ich zakup również przybywa z każdym dniem

Brak komentarzy

Niestety, komentowanie jest obecnie wyłączone.