KAMIEŃ W TWOIM DOMU Kamienny Panel Dekoracyjny – Wall Crazy – naturalna prostota i piękno

KAMIEŃ W TWOIM DOMU Kamienny Panel Dekoracyjny – Wall Crazy – naturalna prostota i piękno

Kamień naturalny ze względu na swoje właściwości oraz ponadczasowy wygląd sprawia, że jest coraz częściej wybieranym materiałem wykończeniowym oraz dekoracyjnym.

Jest używany nie tylko na zewnątrz budynków, ale również jako dopełnienie wystroju wnętrz – nadając nowatorskiego oraz niepowtarzalnego wyrazu. Pozwala obcować z naturą oraz zachwycać oczy wielobarwnymi elementami. Panel kamienny tworzy unikalne połączenie różnokolorowych elementów z kamienia naturalnego ułożonych w piętra i połączonych za pomocą żywicy poliestrowej. Łupek ilasty – z którego przede wszystkim składa się panel – jest drobnoziarnistą skałą osadową, zbudowaną z ziaren kwarcu i minerałów ilastych, charakteryzującą się oddzielnością międzywarstwową lub złupkowaniem.

Możemy wyróżnić wiele rodzajów płytek, od cztero-, do dwunastowarstwowych paneli w różnej kolorystyce. Łączone ze sobą za pomocą żywicy, klejone na siatce lub podstawie betonowej, pozwolą na długo cieszyć się efektami. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż są one zrobione nie tylko z łupka, ale również z kwarcytu, marmuru, a nawet onyxu. Tak więc wielbiciele szlachetnego marmuru w klasycznej kolorystyce na pewno nie będą zawiedzeni.

Praktyczny format płytek: prostokąty o wymiarach 60 x 15 x 1-2,5cmi 40 x 10 x 1-2,5cm lub w kształcie litery „Z”, pozwala na łatwy i szybki montaż. Dla lepszego efektu przywierania do ściany należy wyrównywać powierzchnię, na której mają być układane płytki. Dużym atutem jest gładka tylna struktura pozwalająca zaoszczędzić materiał niezbędny do montowania na wybranej powierzchni. Poleca się układanie paneli kamiennych „na zakładkę”, tzn. tak, by płytka z wyższego poziomu zaczynała się w połowie płytki z poziomu niższego. Pozwala to zniwelować łączenia przez co wydaje się, jakby to były drobne paski kamienia ułożone blisko siebie. Istnieje możliwość dopasowania płytki do preferowanego wymiaru. W wypadku konieczności przycięcia można zastosować szlifierkę kątową w połączeniu z tarczę diamentową – bez konieczności stosowania specjalistycznych narzędzi do przycinania kamienia. Ułatwia to samodzielny montaż, jeśli wymiary nie są odpowiednie do danej powierzchni. Na rynku kamienia naturalnego można znaleźć narożniki, które są doskonałym rozwiązaniem w przypadku obkładania kamieniem np. elewacji budynku lub ogrodzenia. Pomimo wyższej ceny obkładane bryły nabierają wtedy bardziej estetycznego wyglądu.

Płytki Wall Crazy ułożone na zewnątrz, zachwycają wielobarwnymi elementami, ułożone wewnątrz skupiają uwagę na swojej wyjątkowej strukturze i łamią stereotyp „zimna”. Od wielu lat kamień naturalny stosowany jest na zewnątrz, jednak panel kamienny niczym nie przypomina dawnych wzorów kamienia. Jest to nowoczesne rozwiązanie pozwalające zachować tradycję w budownictwie i tym samym wyjść naprzeciw najnowszym trendom. Poziome, różnobarwne paseczki kamienia (szersze lub węższe) zwracają uwagę nawet najbardziej wymagającego klienta oraz często zastępują inne rozwiązania z wykorzystaniem kamienia naturalnego, np. ogrodzenia, grille, murki, kominy – nie wspominając już o elewacjach budynków. Impregnacja kamienia zabezpiecza przed działaniem czynników atmosferycznych oraz wnikaniem brudu i kurzu oraz dodatkowo pozwala wydobyć głębię koloru dzięki tzw. efektowi mokrego kamienia. Należy wspomnieć o tym, iż płytki kamienne na zewnątrz powinny być układane na specjalistycznym kleju wysokoplastycznym, mrozoodpornym.

Wnętrza wyłożone panelem kamiennym przyciągają wzrok dokładnie w to miejsce, które chcieliśmy w jakiś sposób wyróżnić na tle całego pomieszczenia. Styl kamienia doskonale współgra z nowoczesnymi aranżacjami jak również ze stylem rustykalnym. Tak więc bogata gama kolorystyczna pozostawia nam duże pole manewru. Kamień w domu pozwala czuć kontakt z naturą i fakt, że jest proekologiczny pomaga nam w szybszym wyborze wyposażenia oraz nie przysparza zmartwień i trudności w szukaniu produktów nie powodujących alergii.

Brak komentarzy

Niestety, komentowanie jest obecnie wyłączone.